Zajęcia kulturoweNie sposób uczyć języka chińskiego w oderwaniu od wiedzy o kulturze Chin. Dlatego, w czasie kursu językowego kładziemy duży nacisk na przybliżenie uczniom najważniejszych cech i osiągnięć Państwa Środka.

Ponadto organizujemy dodatkowe warsztaty kulturowe, podczas których uczestnicy mają wspaniałą okazję do poznania i nauki chińskiej kaligrafii, tańca, muzyki, rzemiosła, sztuki przyrządzania tradycyjnych dań chińskich jak również chińskiej etykiety, np. zachowania się przy stole w towarzystwie czy kultury parzenia i picia herbaty. Podobnie jak w Polsce, w Chinach również zasady etykiety są niezwykle ważne - szczególnie podczas nawiązywania kontaktów biznesowych.

Pozornie zwyczajne czynności, jak parzenie herbaty czy lepienie chińskich pierożków, są bardzo dobrą okazją do szybkiego poszerzania zasobu słownictwa czy nauki gotowych zwrotów w języku chińskim.

Nasze warsztaty kulturowe mają formę spotkań grupowych. Organizujemy je w siedzibie naszego Centrum Języka Chińskiego, a także poza nim. Zajęcia międzykulturowe prowadzone są również w ramach zajęć fakultatywnych w przedszkolach oraz szkołach korzystających z naszej oferty edukacyjnej. Są także ważnym elementem wyjazdów oraz wymiany międzyszkolnej z Chinami.

Przykłady warsztatów kulturowych - lista tematów

Podstawy znajomości chińskiej literatury, muzyki i tańca
Podstawy chińskiej kaligrafii
Kultura parzenia chińskiej herbaty
Kalendarz świąt chińskich i związanych z nimi zwyczajów
Chińskie obyczaje dobrego zachowania
Podstawy historii Chin od starożytności
Najważniejsze zabytki Państwa Środka
Kuchnia chińska w teorii i praktyce
Spotkania z ciekawymi Gośćmi z Chin
odwiedź nas na facebooku!